Maden ve Cevher Analizleri

Maden ve Cevherlerin Laboratuvar Kalitesinde Analizleri!

Kromit Madeninde Krom, Demir ve Ratio!

Ocaktan çıkan cevherler ister kayaç üzerinden ister öğütülerek homojen halde kimyasal analizleri Niton XRF analiz cihazlarıyla mümkündür. Her analizde Krom(Cr), Demir(Fe), Silisyum(Si), Alüminyum(Al), Magnezyum(Mg) ve Kalsiyum(Ca) gibi elementleri yüksek performanslı analizleri saniyeler içerisinde yapılabilmektedir. Analiz sonuçlarında istenirse Cr2O3 ve Ratio değerleri de eklenebilmektedir. Mobil Test Standı veya Portable Test Standıyle Niton XRF analiz cihazları bilgisayara bağlanarak sabit bir cihaz gibi kullanılabilmektedir.

Çinko ve Kurşun Madeni Analizlerinizde, Atık, Besleme ve Konsantre Numunelerinde Yüksek Performanslı Kimyasal Analiz!

Çinko ve Kurşun madenlerinde atık, besleme veya konsantre miktarlar için doğru ve hassas kimyasal analizler Niton XRF analiz cihazlarıyla yüksek performansla yapılmaktadır. Çinko(Zn), Kurşun(Pb), Bakır(Cu), Demir(Fe), Arsenik(As), Gümüş(Ag), Kadminyum(Cd), Mangan(Mn), Alüminyum(Al), Silisyum(Si), Kalsiyim(Ca), Klor(Cl), Kükürt(S), Fosfor(P) ve Magnezyum(Mg) elementleri dahil 40’dan fazla elementin laboratuvar kalitesinde analizi yapılmaktadır.

niton xl5 plus ile maden analizleri
niton xl3 ile madencilik analizleri
niton xrf analiz cihazlarıyla madencilik
niton xrf analiz cihazlarıyla madencilik

Kıymetli Maden Araştırmaları!

Niton XRF analiz cihazlarıyla Altın gibi kıymetli madenler dünyanın en güçlü ve en yüksek performanslı taşınabilir XRF analiz cihazı Niton XL5 ve Niton XL3 modelleriyle en düşük dedeksiyonlarda ölçülebilmektedir. Niton XL2 modelleri yeni nesil SDD dedektörüyle 10ppm’dan itibaren Altın(Au) analizlerini yapabilmektedir. Gümüş(Ag), Platin(Pt), Paladyum(Pd) ve Rodyum(Rh) gibi elementlerinde yüksek performanslı analizlerini yapabilen Niton XRF analiz cihazlarıyla çıkartılan cevherleri kontrol edin!

Boksit, Barit, Selestit, Volfram, Kükürt, Bakır, Manganez ve Manyezit Madenciliğinde Niton XRF Gücü!

Avrupa ve Asya arasında bir köprü gibi konumlanan Anadolu, içerisinde bir çok madene de ev sahipliği yapmaktadır. Ülkemizde boksit, barit, selestit, pirit, kolkopirit, bakır, manganez ve manyezit gibi bir çok maden çıkarılmaktadır. Niton XRF analiz cihazları dahili maden keşif modu ve GPS sayesinde topraktan analiz yaparken otomatik olarak kullanıcıların sonrasında ölçülen madeni haritalandırmaları için GPS ile koordinatları işletmelere özel olarak kayıtlı tutmaktadır.

Sektör için önerdiğimiz analiz cihazlarımız: