Giriş Kalite ve PMI Kontrolleri

Doğru ve Hassas Analizlerle, Giriş Kalite Kontrolleri!

Giriş Kalite Kontrolleriniz Niton XRF Analiz Cihazlarıyla Kontrol Altında!

Tahribatsız analiz yöntemlerinden XRF teknolojisi lideri Thermo Scientific Niton analiz cihazları, 30’un üzerinde elementin analizini saniyeler içerisinde yüksek performansla gerçekleştirmektedir. Demir-çelik, bakır, alüminyum, nikel, çinko, magnezyum, kalay… alaşımları fark etmeksizin aynı programda herhangi bir donanım değiştirmeden ölçümlere başlayın ve sipariş verdiğiniz kaliteleri kontrol edin! XRF analiz cihazlarıyla ölçümleri en zor olan Magnezyum, Alüminyum, Silisyum, Fosfor ve Kükürt elementlerinde bile en düşük dedeksiyonlar ve en yüksek performans Niton XRF analiz cihazlarıyla avucunuzun içinde!

Dünyanın En Küçük ve En Hassas Taşınabilir XRF Analiz Cihazı: Niton XL5!

Türkiye’de ve dünyada rafinerilerin en çok tercih ettiği Niton XL5 taşınabilir XRF analiz cihazlarıyla ölçülen her elementte en iyi performans sağlanmaktadır. Yüksek ve zorlu çalışma koşullarında operatörler için daha rahat ve hassas çalışmaları hedefleyen Niton XL5, daha kısa sürede daha doğru sonuçları vermektedir.

niton xl2 plus ve niton xl5 xrf analiz cihazları
niton xl5 plus xrf analiz cihazı
niton apollo libs analiz cihazı
hitachi pmi master pro2 spektrometre

Karbon Ölçümünde El Tipi Niton Apollo Portatif LIBS Analiz Cihazı!

Thermo Scientific’in 2020’de lansmanını yaptığı Niton Apollo artık Karbon Çeliklerinde, Düşük Alaşımlı Çeliklerde ve Paslanmaz Çeliklerinin analizlerini yapmaktadır! 90 ppm karbon dedeksiyonuna sahip Niton Apollo, paslanmaz çeliklerde 316H, 316L gibi L kalite ayrımını yaparken karbon çeliklerinde ve düşük alaşım çeliklerinde de 1010,1020,1040,1060, 4140 ve 4340 alaşım kalitelerinin ayrımını hassas şekilde yapmaktadır.

Dahili Aküyle Sahada Parça Kesmeden Hassas Analiz!

Hitachi taşınabilir optik emisyon spektrometrelerle malzemeleri kamyondan indirmeden 4 metrelik analiz tabancası sayesinde giriş kalite kontrollerini gerçekleştirebilirsiniz. Opsiyonel analiz tabancalarıyla isterseniz Fosfor, Kükürt ve Dubleks Çeliklerde Azot ölçümü bile yapılabilmektedir. Ark analiz tabancasıyla argon gazı kullanmadan sorting analizlerini 2 saniyede yaparak hızlıca malzeme ayrıştırma yapılabilmektedir.

Sektör için önerdiğimiz analiz cihazlarımız: