thermo scientific yetkili distribitör

Niton XL3 Taşınabilir XRF Analiz Cihazı

Sınıfının Lideri!

50kV X-RAY TÜP GERİLİMİ!
En yaygın olarak kullanılan Niton XL3 el tipi XRF analiz cihazı, düşük atom numaralı elementler için daha düşük tüp gerilimi, ağır atom numaralı elementler için daha yüksek tüp gerilimi üreterek yüksek performansı vermektedir.
GOLDD+ SDD DEDEKTÖR!
Magnezyum, Alüminyum, Silisyum, Fosfor ve Kükürt gibi taşınabilir XRF analiz cihazlarında ölçümleri zor olan elementlerde bile hassas kimyasal analiz!
UZUN DÖNEMLİ KARARLI OKUMALAR!
Dahili kalibrasyon numunesiyle Niton XL3, tek tuşla kalibrasyona başlar ve dakikalar içinde hassas analizlere hazırdır!
HAREKETLİ, RENKLİ VE DOKUNMATİK EKRAN!
Niton XL3 portatif XRF analiz cihazları hareketli açısı ayarlanabilir dokunmatik ekranıyla çalışma açısına göre kullanıcıların en iyi görüşü için ayarlanabilmektedir. Navigasyon tuşlarına da sahip Niton XL3, istenirse bu tuşlarla da komut verilebilmektedir.
7/24 TEKNİK SERVİS HİZMETİ!
Firmamızın tecrübeli Teknik Servis kadrosuyla bakım ve kalibrasyon hizmetlerinden her türlü ufak ve büyük probleme karşı en hızlı çözüm odaklı hizmet!
50kV X-Ray Tüp Gerilimi 200 uA X-Ray Tüp Akımı GOLDD+ SDD Dedektör

Niton XL3

Dünyada en yaygın olarak kullanılan Niton XL3 taşınabilir XRF analiz cihazlarıyla işletmeleriniz için üstün performans! 200 uA tüp akımına ve 50V tüp gerilimi, GOLDD+ SDD dedektörle birleşen Niton XL3, Thermo Scientific Niton patentli özel FP(Fundamental Parameter) hesaplama şekliyle en düşük dedeksiyonlara en yüksek performansla inmektedir. Tüm bu özelliklerin birleşmesi kullanıcılara laboratuvar kalitesinde analizi sahada vermektedir.

Image link

50kV X-Ray Tüp Gerilimiyle Üstün Performans!

Dünyanın taşınabilir XRF analiz cihazları lideri Niton XL3 taşınabilir XRF analiz cihazıyla tanışın!

Güçlü X-Ray Tüpü!
Niton XL3 taşınabilir XRF analiz cihazı, 50kV ve 200uA X-Ray tüp özellikleriyle her analizde en iyi kimyasal analiz performansını sağlamaktadır.
GOLDD+ SDD Dedektör
Thermo Scientific Niton'un kendi ürettiği yüksek hassasiyete sahip SDD GOLDD+ dedektörlerle Mg, Al, Si, P ve S elementlerinde bile yüksek hassasiyette analizler.
Dahili Kalibrasyon Numunesi
Cihaz içerisinde bulunan dahili kalibrasyon numunesiyle tek tuş komutuyla cihaz kalibrasyonu kendiliğinden yapılabilmektedir.
Mikro CCD Kameralar
Niton XL3'de bulunan dahili Mikro kamerayla analiz anında analiz yapılan bölgenin fotoğrafları çekilebilmektedir. Bu fotoğraf analiz raporuna eklenebilmektedir.
Toz ve Suya Karşı Koruma
Dışarıdan gelecek etkenlere karşı Niton XL3, su ve toza karşı koruma özelliklerine sahiptir.
Bluetooth ve USB Bağlantılar
Niton Data Transfer(NDT) yazılımıyla sınırsız bilgisayara Niton XL3 rapor ve uzaktan kontrol Bluetooth ve USB bağlantı şekilleriyle yapılabilmektedir.

Niton XL3 ergonomik yapısı ve kolay kullanımı sağlayan yazılımı ile kullanıcıyı düşünerek zorlu iş ortamlarında rahat kullanımı sağlamak amacıyla üretilmiştir. Saniyeler içerisinde, yüksek kararlılık ve düşük dedeksiyon limitleriyle numunelerin analizini gerçekleştirebilen Thermo Scientific Niton XL3, taşınabilir XRF analiz cihazları pazarında zirvedeki yerini korumaktadır.

Dünya taşınabilir XRF analiz cihazları lideri Thermo Scientific’in yüksek performanslı XRF analiz cihazlarından Niton XL3 ile bir çok sektörde en iyi analizi yapmak için kullanılmaktadır.

Maden ocaklarının ve araştırmalarının gün geçtikçe arttığı ülkemizde bir çok maden firması tarafından direk ocakta analiz yapılarak yüksek performanslı ve doğru sonucu vererek kullanıcılara yardımcı olmaktadır. Kromit, kurşun, çinko, nikel gibi bir çok madenin hassas analizini anında yapabilirsiniz.

Kaplama ağırlığı ölçümleriyle önde gelen firmalar Thermo Scientific Niton XL3 taşınabilir XRF analiz cihazlarını kullanılarak Krom, Titanyum, Zirkonyum gibi kaplamaları mg/m2 cinsinden ölçerek kontrollerini sağlamaktadırlar.

Al(Alüminyum), Mg(Magnezyum), Si(Silisyum), P(Fosfor) ve S(Kükürt) dahil 30’u aşkın elementin analizini gerçekleştiren Niton XL3 dünyada bir çok farklı sektörlerde çok yaygın olarak kullanılmaktadır.

Niton Data Transfer (NDT) yazılımı, analiz cihazlarında yapılan her analizin bilgisayara aktararak yapılan analiz hakkında detaylı inceleme ve spektrum taraması yapma imkanı vermektedir.

+850

Türkiye'de ve dünyada en çok tercih edilen taşınabilir XRF analiz cihazları!

Niton XL3 XRF Analiz Cihazını Kullanan Bazı Referanslarımız
alser madencilik
aselsan
borçelik
esan
henkel
istanbul teknik üniversitesi
mercedes benz
tei tusaş