thermo scientific yetkili distribitör

Niton XL5 Plus Taşınabilir XRF Analiz Cihazı

En İyilerin Tercihi!

5W X-RAY TÜPÜ!
5W x-ışını tüpü ve 500uA tüp gerilimiyle dünyanın en güçlü ve en yüksek performanslı taşınabilir XRF analiz cihazı Niton XL5 Plus!
ULTRA GOLDD+ SDD DEDEKTÖR!
Magnezyum, Alüminyum, Silisyum, Fosfor ve Kükürt gibi taşınabilir XRF analiz cihazlarında ölçümleri zor olan elementlerde bile hassas kimyasal analiz!
UZUN DÖNEMLİ KARARLI OKUMALAR!
Dahili kalibrasyon numunesiyle Niton XL5 Plus, tek tuşla kalibrasyona başlar ve dakikalar içinde hassas analizlere hazırdır!
EN HAFİF XRF ANALİZ CİHAZI!
Niton XL5 Plus taşınabilir XRF analiz cihazı, hem performans lideri hem de dünyanın en hafif taşınabilir XRF analiz cihazıdır!
7/24 TEKNİK SERVİS HİZMETİ!
Firmamızın tecrübeli Teknik Servis kadrosuyla bakım ve kalibrasyon hizmetlerinden her türlü ufak ve büyük probleme karşı en hızlı çözüm odaklı hizmet!
5 Watt X-Ray Tüp Gücü 50kV X-Ray Tüp Gerilimi 500 uA X-Ray Tüp Akımı Ultra GOLDD+ SDD Dedektör

Niton XL5 Plus

Niton XL5 Plus, Thermo Scientific'in Amerika Birleşik Devletleri üretimli, Dünyanın en hafif ve en yüksek performanslı taşınabilir XRF analiz cihazı olma özelliğine sahiptir! 5W X-Ray Tüp gücü, 500 uA tüp akımına ve 50V tüp gerilimi, Ultra SDD dedektörle birleşen Niton XL5 Plus, Thermo Scientific Niton patentli özel FP(Fundamental Parameter) hesaplama şekliyle en düşük dedeksiyonlara en yüksek performansla inmektedir. Tüm bu özelliklerin birleşmesi kullanıcılara laboratuvar kalitesinde analizi sahada vermektedir.

Image link

5W X-Ray Tüp Gücüyle Üstün Performans!

Dünyanın taşınabilir XRF analiz cihazları lideri Niton XL5 Plus taşınabilir XRF analiz cihazıyla tanışın!

En Güçlü X-Ray Tüpü!
Niton XL5 Plus taşınabilir XRF analiz cihazı 5W, 50kV ve 500uA X-Ray tüp özellikleriyle her analizde en iyi kimyasal analiz performansını sağlamaktadır.
Ultra SDD GOLDD+ Dedektör
Thermo Scientific Niton'un kendi ürettiği yüksek hassasiyete sahip Ultra SDD GOLDD+ dedektörlerle Mg, Al, Si, P ve S elementlerinde bile yüksek hassasiyette analizler.
Dahili Kalibrasyon Numunesi
Cihaz içerisinde bulunan dahili kalibrasyon numunesiyle tek tuş komutuyla cihaz kalibrasyonu kendiliğinden yapılabilmektedir.
Makro ve Mikro CCD Kameralar
Niton XL5 Plus'da bulunan Mikro ve Makro kameralarla analiz yapılacak numunenin uzaktan fotoğrafını ve analiz anında analiz yapılan bölgenin fotoğrafları çekilebilmektedir. Bu fotoğraflar analiz raporuna eklenebilmektedir.
Dahili Dedektör Koruma Kalkanı
Dışarıdan gelecek etkenlere karşı Niton XL5 Plus, IP-54 su ve toza karşı koruma özelliklerine sahiptir. Dedektör koruma kalkanıyla dış tehditlere karşı, dedektör artık korunmaktadır.
Wifi, Bluetooth ve USB Bağlantılar
Niton Connect yazılımıyla sınırsız bilgisayara Niton XL5 Plus rapor ve uzaktan kontrol Wifi, Bluetooth ve USB bağlantı şekilleriyle yapılabilmektedir.

Taşınabilir XRF analiz cihazlarıyla analizleri en zor olan Magnezyum, Alüminyum, Silisyum, Fosfor ve Kükürt elementlerinde bile Niton XL5 Plus taşınabilir XRF analiz cihazlarıyla kararlı ve doğru sonuçları en hızlı şekilde alınmaktadır.

XRF teknolojisinin avantajlarından diğer spektrometrelerden farklı olarak değişik alaşım analizlerinde zaman kaybetmeden ve cihazda değişiklik yapmadan doğrult ve tetiğe bas kolaylığıyla geçiş yapabilirsiniz.

Metal programında 30 dan fazla elementin analizi, maden programında 40 dan fazla elementin analizi uzun ve kısa dönemli kararlı okumalarıyla kullanıcıya sunulmaktadır.

Malzeme doğrulama bir çok sektörde kritik bir öneme sahiptir. Metal üreticileri ve geri dönüşümcüler zorlu koşullarda metallerin elemantel analizini yaparak malzeme kalitesini hızlı bir şekilde belirlemek istemektedirler. Thermo Scientific Niton XL5 Plus taşınabilir XRF analiz cihazları metal sektörünün gelişen ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır.

Özellikle ülkemizdeki maden ocaklarının da artması ve araştırmaların gün geçtikçe hızlanması sonucunda çıkartılan madenlerin kontrolleri ve sınıflandırmaları önem kazanmıştır. Çinko, Kurşun, Krom, Demir, Nikel, Silisyum, Bakır, Alüminyum, Altın ve Gümüş gibi bir çok madenin en hassas ve doğru analizini Niton XL5 ile yapılabilmektedir.

Niton XL5’den Niton XL5 Plus’a evrimleşen dünyanın en yüksek performansa sahip taşınabilir XRF analiz cihazı artık dahili dedektör korumasına sahiptir. Dedektör koruma kalkanıyla, Niton XL5 Plus artık dışarıdan gelebilecek tehditlere karşı dedektörü korumaktadır!

1.27 kg ağırlığı ile dünyanın en hafif ve en küçük taşınabilir XRF analiz cihazı olan Niton XL5 en ağır iş koşullarında bile kolaylıkla kullanılabilmektedir.

Saniyeler içinde gerçekleşen analiz ile nitel ve nicel sonuca ulaşırken dahili kütüphanesi sayesinde malzemenin kalitesini de ekranında gösterir.

CCD kamerası ile ürünlerinizin makro ve mikro fotoğrafını çekme imkanı sunmaktadır. Makro kamerasıyla analiz öncesinde analizi yapılacak malzemelerin fotoğrafı çekilebilmektedir. Her analizde otomatik olarak yapılan numunenin mikro fotoğrafını da çekmektedir. Analiz sonuçları raporlandığında çekilen mikro ve makro fotoğraflar analiz raporuna eklenebilmektedir.

Hareketli ve dokunmatik ekranı eldiven ile çalışmaya uygundur.

GOLDD SDD dedektörü ile Mg, Al, Si, P ve S dahil 40’dan fazla elementin hassas analizi yapılabilmektedir.

Dahili Wi-Fi ve bluetooth ile ortak ağa bağlanarak analiz sonuçlarının anında ister PC’ye istenirse ortak ağa aktarılabilmektedir.

Dahili GPS ile her analizi otomatik koordinat kaydı sağlayarak maden araştırmalarında haritalandırmanızda yardımcı olur.

+850

Türkiye'de ve dünyada en çok tercih edilen taşınabilir XRF analiz cihazları!

Niton XL5 Plus XRF Analiz Cihazını Kullanan Bazı Referanslarımız
altek
anagold madencilik
aselsan
assan alüminyum
enerjisa
koca metal
körfez döküm
tüpraş rafineri