thermo scientific yetkili distribitör

Niton Apollo Portatif LIBS Analiz Cihazı

El Tipi Karbon Analizi!

KARBON ANALİZİ!
Karbon analizinde portatif devrimi Niton Apollo Portatif LIBS analiz cihazları işletmelere sunmaktadır!
PASLANMAZ ÇELİKLERDE L KALİTE AYRIMI!
Paslanmaz çeliklerde L kalite ayrımını Karbon elementinin limitleri belirlemektedir. Niton Apollo düşük karbon dedeksiyonuyla paslanmaz çeliklerde L kalite ayrımını yapmaktadır.
UZUN DÖNEMLİ KARARLI OKUMALAR!
Kısa ve uzun dönemli kararlı okumalarıyla Niton Apollo analiz cihazları yüksek performansa ödün vermeden analizlere devam etmektedir.
KARBON ÇELİKLERİNDE ÜSTÜN PERFORMANS!
El tipi analiz cihazlarında dünyanın öncü analiz cihazı Niton Apollo analiz cihazları, doğru ve hassas analizleri karbon dahil 13 elementle birlikte saniyeler içerisinde vermektedir.
7/24 TEKNİK SERVİS HİZMETİ!
Firmamızın tecrübeli Teknik Servis kadrosuyla bakım ve kalibrasyon hizmetlerinden her türlü ufak ve büyük probleme karşı en hızlı çözüm odaklı hizmet!
Karbon Analizi 316 ve 304'de L Kalite Ayrımı 3B Sınıfı 1064nm Lazer 90 ppm Karbon Dedeksiyonu

Niton Apollo

Düşük alaşımlı çeliklerde ve paslanmaz çeliklerde karbon dahil hassas analiz: Niton Apollo El Tipi LIBS Analiz Cihazı!

1064nm lazer gücü ve yüksek çözünlürlüklü CCD sensörleryile Niton Apollo, demir-çelik alaşımlarında karbon çelikleri, düşük alaşımlı çelikler ve paslanmaz çeliklerde karbon dahil 13 elementin en yüksek performanslı analizini yapmaktadır. Tüm bu özelliklerin birleşmesi, kullanıcılara laboratuvar kalitesinde analizi sunmaktadır

Image link

Karbon Analizinde Portatif Devrim!

Dünyanın portatif LIBS analiz cihazları lideri Niton Apollo LIBS analiz cihazıyla tanışın!

1064 nm Lazer Gücü
Numunelerin yakmasını sağlayan 1064nm enerjiye sahip lazer, kararlı yakım gücüyle Niton Apollo analiz cihazları kararlı analiz sonuçları vermektedir.
Yüksek Çözünürlüklü CCD Sensörler
Thermo Scientific Niton Apollo analiz cihazlarında kullanulan yüksek çözünlürlükteki CCD sensörler sayesinde, tüm elementlerde en düşük dedeksiyonları en yüksek performansla ölçmektedir.
Tek Numuneyle Wave Check
Niton analiz cihazlarının klasiği tek numuneyle sistem denetimi ve kalibrasyon, Niton Apollo analiz cihazlarıyla devam etmektedir.
Makro ve Mikro CCD Kameralar
Niton Apollo'da bulunan Mikro ve Makro kameralarla analiz yapılacak numunenin uzaktan fotoğrafını ve analiz anında analiz yapılan bölgenin fotoğrafları çekilebilmektedir. Bu fotoğraflar analiz raporuna eklenebilmektedir.
Lazer Güvenlik Önlemleri
Niton Apollo, numune olmadığında lazerin etkinleşmemesi için 3 farklı güvenlik önlemi alarak kullanıcıları ve işletmeleri korumaktadır.
Wifi, Bluetooth ve USB Bağlantılar
Niton Connect yazılımıyla sınırsız bilgisayara yüklenerek, rapor ve uzaktan kontrol Wifi, Bluetooth ve USB bağlantı yöntemleriyle yapılabilmektedir.

Thermo Scientific firmasının çıkartmış olduğu en düşük karbon dedeksiyonuna sahip taşınabilir LIBS(Laser Induced Breakdown Spectroscopy) analiz cihazı!

Karbon analizinde Thermo Scientific Niton Apollo LIBS analiz cihazı portatif tasarımıyla düşük alaşımlı çeliklerde, karbon çeliklerinde ve paslanmaz çeliklerde en iyi performansı vermektedir.

LIBS analiz cihazları optik emisyon spektrometreleri mantığıyla çalışmaktadir. Bir güç kaynağıyla(LIBS analiz cihazlarında bu lazerdir) numunedeki elektronlar üst yörüngelere gönderilmek için uyarılmaktadır. Boşalan elektronların yerine bir veya iki üst yörüngelerden elektronlar doldurmaktadır. Alt yörüngelere inen elektronlar her elemente özel bir ışık(dalga boyu) göndermektedir. Niton Apollo LIBS analiz cihazında bulunan grating sayesinde gelen ışık dalga boylarına(spektrum) ayrılarak cihazda bulunan sensörler üzerine düşmektedir. Niton Apollo, yazılımında önceden tanımlı dalga boylarına ve düşen ışığın şiddetine göre cihaz hem nitel olarak hem de nicel olarak elemental ve kompozisyon bilgisini kullanıcıya sunmaktadır.

Thermo Scientific Niton Apollo taşınabilir LIBS analiz cihazıyla düşük alaşımlı çelikler, karbon çelikleri ve paslanmaz çelikler karbon dahil analiz edilebilmektedir. 90 ppm karbon dedeksiyonu sayesinde paslanmaz çeliklerde L kalite ayrımı yapılabilmektedir. L kalite ayrımı 300 ppm den ( %0,03) düşük karbon (C) değerine sahip malzemeler için kalite belirleyici etkendir. Örneğin, karbon değeri 300 ppm in altında bulunan 304 ve 316 kalite paslanmaz çelikler 304L ve 316L olarak adlandırılmaktadır. Thermo Scientific Niton Apollo LIBS analiz cihazlarıyla L kalite ayrımı da yapılabilmektedir!

Niton Apollo LIBS analiz cihazına takılan argon kartuşları sayesinde Karbon(193 nm) gibi düşük dalga boylu elementlerin analizleri de yapılabilmektedir. Bir argon kartuşuyla 200 analiz yapılabilmektedir. 

Düşük alaşımlı çelik kalibrasyonuyla 12 element analizi yapılabilmektedir. Al, C, Cr, Cu, Fe, Mn, Mo, Ni, Si, Ti, V ve W

Paslanmaz çelik kalibrasyonuyla 13 element analizi yapılabilmektedir. Al, C, Cr, Co, Cu, Fe, Mn, Mo, Nb, Ni, Si, Ti, V ve W

Thermo Scientific Niton XL5 analiz cihazlarıyla ilk defa sunulan mikro ve makro kamera özellikleri Niton Apollo LIBS analiz cihazlarında da bulunmaktadır. Mikro kamerasıyla analiz edilecek numunenin fotoğrafını, makro  kamerasıyla analiz bölgesinin fotoğrafı çekilebilmektedir. Çekilen bu fotoğraflar analiz raporuna eklenebilmektedir.

Niton XL5 Plus ve XL2 Plus modellerindeki HotSwap özelliği (cihaz kapanmadan pil değiştirme özelliği) Niton Apollo LIBS analiz cihazında da yer almaktadır.

Pseudo element ekleme özelliğiyle karbon eş değeri(CE) gibi formüller analiz ekranına eklenebilmektedir ve analiz raporunda görünmektedir.