XRF, LIBS ve Optik Emisyon Spektrometreleriyle

1988'den Beri, Sizlere En İyi Hizmeti Vermek İçin Çalışmaktayız.

Kuruluşumuz

1988'de Lider Olmak İçin Yolculuğumuza Başladık!

1988 yılında iki elektronik mühendisi tarafından kurulan firmamız, optik emisyon spektrometreler, taşınabilir XRF analiz cihazları ve portatif LIBS analiz cihazları satış ve teknik servis desteği hizmetlerini vermektedir. Metalürji ve döküm sektöründe kullanılan, Japon devi Hitachi‘nin Almanya üretimli Optik Emisyon Spektrometrelerinin ve metal hurda geri dönüşüm, PMI kontrolleri, madencilik, RoHS analizlerinde Thermo Scientific firmasının Amerika Birleşik Devletleri üretimli Taşınabilir XRF Analiz Cihazlarının ve Portatif LIBS Analiz Cihazlarının Türkiye Satış ve Teknik Servis hizmetini vermekteyiz.

ankiros 2022
hitachi almanya
Optik Emisyon Spektrometre

2001'de Hitachi High-Tech Spektrometre Satışına Başladık!

2000 yılında Hilger Analytical firmasının kapanmasının ardından Repamet , 2001 yılından itibaren Almanya’da kurulu WAS AG’nin Türkiye distribütörü olarak WAS AG’nin optik emisyon spektrometrelerinin satışını yapmaya başladı. 2007 yılında İngiliz firması Oxford Instruments’ın , WAS AG’yi satın almasıyla birlikte Almanya’daki fabrika artık Oxford Instruments logolu spektrometrelerini 2017 yılına kadar üretmiştir. Japonya merkezli Hitachi , Oxford Instrument Analytical Science GmbH firmasını satın almasıyla, günümüzde de satışını yaptığımız ve teknik servis hizmetini verdiğimiz Optik Emisyon Spektrometreler Hitachi markasıyla üretilmektedir. Türkiye’de 500’ü aşkın optik emisyon spektrometresi satışı yapan firmamız, teknik servis desteğini de sıkı bir şekilde yapmaktadır. Metalürji ve döküm sektöründe kullanılan, Japon devi Hitachi‘nin Almanya üretimli Optik Emisyon Spektrometrelerinin ve metal hurda geri dönüşüm, PMI kontrolleri, madencilik, RoHS analizlerinde Thermo Scientific firmasının Amerika Birleşik Devletleri üretimli Taşınabilir XRF Analiz Cihazlarının ve Portatif LIBS Analiz Cihazlarının Türkiye Satış ve Teknik Servis hizmetini vermekteyiz.

Taşınabilir XRF Analiz Cihazları

Taşınabilir XRF Analiz Cihazlarında Dünya Lideri!

Taşınabilir XRF analiz cihazlarındaki gelişimimiz ise 2002 yılında ABD kökenli Niton LLC firmasıyla başlamıştır. Dünyada ilk defa Niton tarafından üretilen taşınabilir el tipi XRF analiz cihazlarıyla sektöre giren firmamız, ülkemizde pek bilinmeyen bu analiz tekniğini yaygınlaştırarak hızlı bir çıkış yakalamıştır. 2007 yılında yine Amerika Birleşik Devletleri merkezli laboratuvar cihazları üreticisi devi Thermo Scientific’in , Niton LLC’yi satın almasıyla, Repamet LTD. ŞTİ. , Thermo Scientific’in Niton Taşınabilir XRF Analiz Cihazları ve Niton Portatif LIBS Analiz Cihazları Türkiye Satış ve Teknik Servis merkezi haline gelmiştir. Bugüne kadar başta metal geri dönüşüm, PMI, kıymetli metal, madencilik, elektronik metal geri dönüşümü, RoHS testleri ve otokatalitik konvertör gibi çeşitli alanlarda 500’ün üzerinde firmaya hizmet vermektedir. 2020 yılında lansmanı yapılan Thermo Scientific Niton Apollo Portatif LIBS Analiz Cihazını ürün portföyüne ekleyen Repamet, sektöründe sağlam adımlarla müşteri memnuniyeti prensibiyle ilerlemektedir. Metalürji ve döküm sektöründe kullanılan, Japon devi Hitachi‘nin Almanya üretimli Optik Emisyon Spektrometrelerinin ve metal hurda geri dönüşüm, PMI kontrolleri, madencilik, RoHS analizlerinde Thermo Scientific firmasının Amerika Birleşik Devletleri üretimli Taşınabilir XRF Analiz Cihazlarının ve Portatif LIBS Analiz Cihazlarının Türkiye Satış ve Teknik Servis hizmetini vermekteyiz.

thermo scientific niton amerika birleşik devletleri