thermo scientific yetkili distribitör

Niton XL2 Taşınabilir XRF Analiz Cihazı

Yaygın Kullanım!

2W X-RAY TÜP GÜCÜ!
Niton XL2, üstün X-Ray Tüp performansıyla en çok tercih edilen sınıfının performans lideri taşınabilir XRF analiz cihazı!
Si-PIN Dedektörle Üstün Performans!
Niton XL2, dedektör ve X-Ray tüp tasarımı sayesinde yüksek performanslı analizi kullanıcılara saniyeler içerisinde sunmaktadır.
UZUN DÖNEMLİ KARARLI OKUMALAR!
Dahili kalibrasyon numunesiyle Niton XL2, tek tuşla kalibrasyona başlar ve dakikalar içinde hassas analizlere hazırdır!
7/24 TEKNİK SERVİS HİZMETİ!
Firmamızın tecrübeli Teknik Servis kadrosuyla bakım ve kalibrasyon hizmetlerinden her türlü ufak ve büyük probleme karşı en hızlı çözüm odaklı hizmet!
40-45kV X-Ray Tüp Gerilimi 2 Watt X-Ray Tüp Gücü Üstün Performanslı Si-PIN Dedektör Sınıfının Lideri

Niton XL2

Niton firmasının XLt/p modelleri sonrasında Si-PIN dedektöre devam ettiği sınıfının performans lideri taşınabilir XRF analiz cihazı: Niton XL2!

2W X-Ray Tüp gücü, 200 uA tüp akımına ve 40kV tüp gerilimi, Si-PIN dedektörle birleşen Niton XL2, Thermo Scientific Niton patentli özel FP(Fundamental Parameter) hesaplama şekliyle en düşük dedeksiyonlara en yüksek performansla inmektedir. Tüm bu özelliklerin birleşmesi kullanıcılara laboratuvar kalitesinde analizi sahada vermektedir. Paslanmaz çelik geri dönüşümünden, kıymetli metal sektörüne dünyada ve Türkiye'de en çok tercih edilen taşınabilir XRF analiz cihazı!

Image link

Sınıfında Performans Lideri!

Dünyanın taşınabilir XRF analiz cihazları lideri Niton XL2 taşınabilir XRF analiz cihazıyla tanışın!

40-45kV X-Ray Tüp Gerilimi
Niton XL2 taşınabilir XRF analiz cihazı 2W, 40 kV veya 45kV ve 200uA X-Ray tüp özellikleriyle her analizde en iyi kimyasal analiz performansını sağlamaktadır.
Hassas Si-PIN Dedektör
Thermo Scientific Niton'un kendi ürettiği yüksek hassasiyete sahip Si-PIN dedektörlerle Titanyum'dan Uranyum'a yüksek hassasiyette analizler.
Dahili Kalibrasyon Numunesi
Cihaz içerisinde bulunan dahili kalibrasyon numunesiyle tek tuş komutuyla cihaz kalibrasyonu kendiliğinden yapılabilmektedir.
Mikro CCD Kameralar
Optiyonel olarak seçilebilen Mikro kamerayla analiz anında analiz yapılan bölgenin fotoğrafları çekilebilmektedir. Bu fotoğraf analiz raporuna eklenebilmektedir.
Toz ve Suya Karşı Koruma
Dışarıdan gelecek etkenlere karşı Niton XL2, su ve toza karşı koruma özelliklerine sahiptir.
Bluetooth ve USB Bağlantılar
Niton Data Transfer(NDT) yazılımıyla sınırsız bilgisayara Niton XL2 rapor ve uzaktan kontrol Bluetooth ve USB bağlantı şekilleriyle yapılabilmektedir.

Dünyanın taşınabilir XRF analiz cihazları lideri Thermo Scientific bir çok sektörde en çok kullanılan taşınabilir XRF analiz cihazı Thermo Scientific Niton XL2!

Geri dönüşüm sektöründen PMI kontrollerine, RoHS testlerinden elektronik metal analizlerine, kıymetli metal ayar testlerinden maden uygulamalarına hassas, doğru ve kararlı analizler için tasarlanmış Niton XL2 XRF analiz cihazları ile saniyeler içerisinde tahribatsız analizi minimum malzeme hazırlığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye de hurda metallerin geri dönüşüm sektöründe en çok kullanılan taşınabilir XRF analiz cihazı olma özelliğini bulunduran Thermo Scientific Niton XL2 saniyeler içerisinde hurdalarınızı ayırmanızı sağlamaktadır. Paslanmaz çelikler, sarı, pirinç, kalay bronzları ve kurşun bronzları dahil baz fark etmeksizin tüm alaşımların hem kimyasal analizini yapabilir hem de anında kalitesini görebilirsiniz.

Altın fiyatlarının artmasıyla birlikte ülkemizde maalesef altın sahtekarlığı da artmaya başlamıştır. Çeşitli geleneksel metodlar ile altın ayarı tespit ediliyor olsa dahi bu yollar yorucu, profesyönellik isteyen ve doğruluğu tartışılır şekilde sonuçlar vermektedir. Niton taşınabilir XRF analiz cihazları ile numuneye zarar vermeden saniyeler içerisinde tetiğe basma kolaylığı ile altının ayarını analiz edebilirsiniz. Altın imalatçılarının güvenerek kullandığı Thermo Scientific Niton taşınabilir XRF analiz cihazları ile altının miliem hesaplarını en hassas şekilde yapabilirsiniz.

Ferro alyaj, FeCr, FeMn ve FeMo gibi spektrometrelerle analiz edilmeleri imkansız olan malzemelerin en doğru ve hassas analizini Thermo Scientific Niton XL2 analiz cihazları ile yapabilirsiniz.

Avrupa Birliğince kısıtlanmış ve RoHS uyumluğunca günlük hayatımızda belirli seviyelerle limitlenmiş Pb, Hg, Br ve Cr un plastik üzerindeki boyalardaki oranını saniyeler içeriside ölçerek RoHS için OK/RED olarak kullanıcıyı uyarırken 20 nin üzerinde elementin kimyasal içerisini de ppm cinsinden renkli ekranından verir.

+850

Türkiye'de ve dünyada en çok tercih edilen taşınabilir XRF analiz cihazları!

Niton XL2 XRF Analiz Cihazını Kullanan Bazı Referanslarımız
borşen
emre metal
franke mutfak
hasçelik
hursan
nadir metal rafineri
onsa rafineri
türkiye finans