BİZ KİMİZ?

1988 yılında iki elektronik mühendisi tarafından kurulan firmamız, çeşitli  sektörlerde analitik ölçüm cihazları satış ve teknik servis desteği hizmeti vermektedir. Metalurji ve döküm sektöründe kullanılan Optik Emisyon Spektrometreler üreticisi Almanya Uedem de kurulu HITACHI firmasının, başta Hurda Metal Geri Dönüşüm, PMI kontrolü, Madencilik, RoHS analizinde kullanılan taşınabilir XRF analiz cihazlarında dünya lideri ABD firması THERMO SCIENTIFIC’in Türkiye satış ve teknik servis sorumlusudur.

İlk temsilciliğini yaptığımız firma, İngiltere merkezli HILGER ANALYTICAL olmuştur. Bu dönemde 500 den fazla spektrometrenin satışını yapan firmamız, 2000 yılında HILGER ANALYTICAL’ın kapanmasının ardından 2001 yılından itibaren de Almanya’da kurulu WAS AG’nin Türkiye distribütörü olmuştur. 2007 yılında Alman WAS AG ile  İngiltere kökenli OXFORD INSTRUMENTS  birleşmiş, 2017 yılında ise Japon devi HITACHI’nin bünyesine giren yine ALMANYA ‘da üretilen optik emisyon spektrometrelerin satış ve teknik destek hizmetlerine devam etmiştir. Bugüne dek de 500 den fazla spektrometrenin satışı ve kurulumu gerçekleşmiş olup, bu alandaki  lider firmalardan biri olmuştur.

Taşınabilir XRF analiz cihazlarındaki gelişimimiz ise 2002 yılında ABD kökenli  NITON LLC ile başlamıştır. Dünyada ilk defa NITON tarafından üretilen taşınabilir XRF analiz cihazları ile piyasaya  giren firmamız, ülkemizde pek bilinmeyen bu analiz tekniğini yaygınlaştırarak  hızlı bir çıkış yakalamıştır. 2007 yılında yine ABD  merkezli  THERMO SCIENTIFIC  ile  NITON LLC’i birleşti  ve firmamız THERMO SCIENTIFIC’in taşınabilir XRF analiz cihazlarında Türkiye resmi satış ve teknik servis merkezi haline gelmiştir. Bugüne kadar başta metal geridönüşüm, PMI, kıymetli metal,  madencilik ve elektronik RoHS testi gibi alanlarda kullanılan 500 den fazla NITON XRF analiz cihazının satışı yapılmış ve teknik servis destek hizmetine devam edilmektedir.

Firmamız, satılan her cihazı kendi cihazıymış gibi sahiplenerek satış sonrası hizmet konusunda duyarlılığını korumuştur. En iyi referansın memnun müşteri olduğunun bilinciyle teknik desteğe her zaman büyük önem vermektedir.

Kadromuz

Mehmet AKTÜRK

CEO

Mercan AKTÜRK

Genel Müdür

Osman BÜYÜKCAN

XRF Analiz Cihazı Satış Sorumlusu

Arman AKTÜRK

Kimyager

Özcan ÖZER

Teknik Destek Sorumlusu

Kadir BALCI

Teknik Destek

Ahmet KAÇMAZ

Teknik Destek

Fatih BAKANŞAK

Teknik Destek

Tarık YAKUT

Teknik Destek

Filiz ÜZÜM

Muhasebe

Markalarımız