Haberler

Ferco Çelik malzemelerini Thermo Scientific Niton XL2 980 taşınabilir XRF analiz cihazını tercih etti!

22.06.2018

Taşınabilir XRF teknolojileri lideri Thermo Scientific Niton XL2 980 ile saniyeler içerisinde tahribatsız ürün ve kalite tespiti yapabilir. Yüksek performanslı elemental analiz ile malzemelerin kontrolleri sağlanabilmektedir. 

Ferco Çelik, çelik üreticileri, servis merkezleri ve son kullanıcılardan oluşan müşterilerine, çelik üretiminde kullanılan hammaddelerden, bitmiş mamullere uzanan geniş bir ürün yelpazesinde, tedarik, satış pazarlama, depolama, işleme ve dağıtım hizmetleri sağlamaktadır.

20 yılı aşkın süredir Türkiye ve İtalya  ağırlıklı olmak üzere, CIS ülkeleri, Avrupa, Uzakdoğu ve Afrika’da tedarik ve satış faaliyetlerini sürdüren Ferco Çelik, 2009 yıl sonu itibari ile İstanbul Şekerpınar’da toplam 6000 m2 kapalı alanda faaliyete geçen  çelik servis ve proses merkezi ile Türkiye pazarındaki servis faaliyet alanını  daha geniş bir çerçeveye taşımıştır.

Ferco Çelik dünya çapında çelik ve hammadde üreticileri ile oluşturduğu uzun süreli, güvene dayalı ilişkileri ile bu üreticiler ile kullanıcılar arasında  fiyat avantajlı, finansman ve lojistik destekli, uzun vadeli, minimum stokla malzeme tedariki alanında uluslararası alanda uzmanlaşmıştır.

Türkiye’de yeni kurulan servis ve işleme merkezi ile de  yassı karbon ve paslanmaz çelik ürün gamında  müşterilerine tüm hizmetleri sunabilmektedir.