NITON XL2

NITON XL2

ÖZELLİKLER

Dünyanın taşınabilir XRF analiz cihazları lideri Thermo Scientific bir çok sektörde en çok kullanılan taşınabilir XRF analiz cihazı Thermo Scientific Niton XL2!

Geri dönüşüm sektöründen PMI kontrollerine, RoHS testlerinden elektronik metal analizlerine, kıymetli metal ayar testlerinden maden uygulamalarına hassas, doğru ve kararlı analizler için tasarlanmış Niton XL2 XRF analiz cihazları ile saniyeler içerisinde tahribatsız analizi minimum malzeme hazırlığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Dedektör koruma kalkanı ile talaşlarınızı korkmadan analiz ederek olası donanımsal arızaların önüne geçerek maddi anlamda Niton XL2 Plus sizleri güvence altında tutuyor.

Türkiye de hurda metallerin geri dönüşüm sektöründe en çok kullanılan taşınabilir XRF analiz cihazı olma özelliğini bulunduran Thermo Scientific Niton XL2 saniyeler içerisinde hurdalarınızı ayırmanızı sağlamaktadır. SDD dedektöre sahip  Niton XL2 GOLDD ve Niton XL2 Plus modelleri ile Mg, Al, Si, P ve S gibi hafif elementleri de analiz etmek mümkündür. Paslanmaz çelikler, bronzlar, kalay bronzları ve alüminyum bronzları dahil baz fark etmeksizin tüm alaşımların hem kimyasal analizini yapabilir hem de anında kalitesini görebilirsiniz.

Altın fiyatlarının artmasıyla birlikte ülkemizde maalesef altın sahtekarlığı da artmaya başlamıştır. Çeşitli geleneksel metodlar ile altın ayarı tespit ediliyor olsa dahi bu yollar yorucu, profesyönellik isteyen ve doğruluğu tartışılır şekilde sonuçlar vermektedir. Niton taşınabilir XRF analiz cihazları ile numuneye zarar vermeden saniyeler içerisinde tetiğe basma kolaylığı ile altının ayarını analiz edebilirsiniz. Altın imalatçılarının güvenerek kullandığı Thermo Scientific Niton taşınabilir XRF analiz cihazları ile altının miliem hesaplarını en hassas şekilde yapabilirsiniz.

Ferro alyaj, FeCr, FeSi, FeMgSi gibi spektrometrelerle analiz edilmeleri imkansız olan malzemelerin en doğru ve hassas analizini Thermo Scientific Niton XL2 analiz cihazları ile yapabilirsiniz.

Avrupa Birliğince kısıtlanmış ve RoHS uyumluğunca günlük hayatımızda belirli seviyelerle limitlenmiş Pb, Hg, Br ve Cr un plastik üzerindeki boyalardaki oranını saniyeler içeriside ölçerek RoHS için OK/RED olarak kullanıcıyı uyarırken 20 nin üzerinde elementin kimyasal içerisini de ppm cinsinden renkli ekranından verir.

Ülkemizde geri dönüşüm yapan firmaların en çok kullandığı taşınabilir XRF analiz cihazı olan Niton XL2 100 modeliyle saniyeler içerisinde metal hurdaların ayrışımı yapılırken, Niton XL2 980 ve Niton XL2 Plus modelleriyle PMI kontrollerini gerçekleştirip Si ve Al değerlerini tespit edebilirsiniz. 

 

UYGULAMA ALANLARI

• PMI

• Geri Dönüşüm

• Kıymetli Metal

• Maden

• RoHS

• Arkeoloji

Ürünü satın almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.